HUKUK DAVA DEPARTMANI

DEPARTMANLARIMIZ

Ofisimizin uzmanlık departmanı bir diğeri ise Hukuk Dava Departmanıdır. Hukuk Dava Departmanı, müvekkil şirketlerin alternatif hukuki yolların denenmesine rağmen çözülemeyen uyuşmazlıklar hakkında ilgili mahkemeler nezdinde açılacak olan davaların, hazırlık, dava açılış ve davanın sonuçlandırılmasına kadar bütün geçen bütün süreçleri yönetmektedir.

 Hukuk Dava Departmanı, davanın açılmadan önceki hazırlık safhasında müvekkillerimiz ile uyuşmazlık hakkında toplantılar yapmakta ve uyuşmazlığa ait tüm belge ve bilgileri toplamaktadır. Bu sürecin ardından ilgili kanun ve içtihat taraması yapılmakta ve ilgili davanın hukuki temeli oluşturulmaktadır.

Tüm bunların ardından davaya ait risk analizi yapılmakta ve davanın olası getiri ve götürüleri konusunda müvekkile rapor sunulmaktadır. Müvekkillerimiz sunduğumuz raporların ardından davanın açılmasına onay vermesi durumunda, Hukuk Dava Departmanı’mız ilgili davayı sonuçlanıncaya kadar takip etmektedir. İlgili departmanımız davanın takip edilmesi aşamasında da müvekkillere aylı rapor sunarak davanın ilerleme süreci hakkında sürekli olarak müvekkillerimizi bilgilendirmektedir.